24 Ekim 2017, Georgetown, Penang-Malezya

Merhaba!

Bugün mutlu günüm.

Beş yıldır gezi temelli bir hayat yaşıyorum. Arada bazı duraklamalar olsa da dünyayı gezerek yaşamak, onun yerini alacak başka bir öncelik olmadıkça temel tutkum olacak.

Son dört aydır da yollarda ve değişik diyarlardayım. Avustralya, Endonezya, Singapur sonrası şu an Malezya beni ağırlıyor.

Birkaç saat önce “Eğlence Fabrikası”nın kurucusu ve sahibi arkadaşım Bora TURAN’dan gelen e-posta ile kitabımın yayınlandığı haberini aldım. Aradan geçen 4 yılın sonunda 2013 yılında yaptığım ve tam zamanlı gezginliğe geçiş noktam olan 4 aylık Güney Amerika gezimi anlattığım kitabım elektronik olarak yayınlandı. Uzun süredir akla hayale gelmez terslikler ve zorluklarla yayım gayretleri sürüyordu.

Kitabın yazılması son derece emek yoğun ama başdöndürücü bir bireysel mutluluk süreciydi. Ancak yayımlanma macerası sancılı ve traji-komik bir deneyim oldu. Bu süreç bile başlı başına bir kitap olur. Neyse ki bu güne ulaştık.

Biraz uzunca ( 510 sayfa) olan tekmili fotoğraflı Güney Amerika hikayem artık sizlerin ulaşabileceği formda ilgilenenleriyle buluşmaya hazır.

Kitabın yapımı ve yayımında emeği geçen her kişiye teşekkürlerimi sunuyorum. Kitabı zorla okutmaya çalıştığım, parçaları gönderip okuyup yorumlarını veren, beni yüreklendiren, görmediğim gerçekleri anlatmaya çalışan değerli dost, arkadaş ve aile mensuplarıma tekrar tekrar teşekkürler.

Özellikle, ilk günden itibaren motivasyon desteğini esirgemeyen ve kitabın tasarımı gerçekleştiren Murat KARS’a, sabırla redaksiyon, edit ve konsept bazında yoğun iş yaşantısına rağmen destek olan Hakan ERTURAN’a, yayımlanma sürecini gerçekleştiren Eğlence Fabrikası çalışanlarına ve bu süreçte fikir ve moral destek veren Bora TURAN’a sonsuz teşekkürler.

Biz görevimizi yaptık. Arzu edenler için buluşma noktaları; 

 

http://www.dr.com.tr/ekitap/guney-amerka-da-120-gun

veya

https://www.kobo.com/my/en/ebook/guney-amerka-da-120-gun

 veya

ITunes bookstore her ülkede yok ama olan ülkelerde kitabın linki asagida;

Güney Amerika’da 120 Gün by Gürcan Elbek
https://itunes.apple.com/us/book/g%C3%BCney-amerikada-120-g%C3%BCn/id1256465147?mt=11

 

Sevgilerimle.